موسسه چاپ هزار نقش پارسیان - نقش مغز در کار و فعالیت

نقش مغز در کار و فعالیت

همانگونه که همه می دانند مغز از اصلی ترین اعضای بدن هر انسان می باشد و عملا مهمترین عاملی است که ما را از بقیه موجودات دنیا تمیز داده و اشرف مخلوقات گردانیده است. به کمک مغز، انسان توانست به پراکندگی، تنوع ریستی و زنده ماندن در هر شرایط زیستی دست یابد و در سراسر کره زمین پراکنده گردند.

بدن انسان  ساختاری پیچیده دارد که با هارمونی تکامل مغز شکل گرفته همچنین ما جزو معدود جاندارانی هستیم که روی دو پا راه میرویم و از دستان خود آزادانه استفاده می کنیم اما در قبال دارا بودن مغز بسیار پیشرفته که در علم و فناوری از جمله پزشکی، مکانیک و غیره سرآمد همه موجودات است قابلیت های فیزیکی و حسی خود را از دست داده ایم مانند حس بویایی و قابلیت چشمانی که در نور کم کاملا دید داشته باشند که حیوانات دیگر از ما برتر می باشند در عوض با داشتن مقوله ای به نام مغز پیشرفته ما این نواقص را رفع کردیم و حتی قابلیتهایی بوجود آوردیم که اصلا در ذات اصلی انسان وجود نداشته است مانند پرواز و سفر به اعماق اقیانوس ها، پس نتیجه می گیریم که همه انسان ها بهترین سیستم و تکنولوژی زیستی را به رایگان در اختیار دارند و می توانند آنگونه که احتیاج دارند از آن استفاده کنند.

نکته قابل تعمل این است که اشخاص چه میزان قابلیت مغزی محاسباتی و تحلیلی دارند که بر اساس نوع کاربرد آن تفکر کارایی اشخاص در مشاغل مختلف سنجیده می شود. برای شناخت نوع تیپ شخصیت افراد آزمون های مدیریتی و روانشناسی مختلفی وجود دارد که در نوشته های آینده به برخی از آنها مانند MBTI پرداخته می شود.

حتی با وجود مشکلات مغزی مانند کم توانی های مغزی هم افراد در صورتی که درست آموزش ببینند می توانند بهترین کارایی ها را داشته باشند و این از معجزات وجود مغز است که حتی با وجود محدودیت ها کارایی خود را حفظ می کند پس در نتیجه همیشه می توان از هر نوع تیپ شخصیتی با داشتن هر میزان توانایی زهنی و مغزی استفاده نمود. در هر صورت باید این مسئله را مد نظر داشت که این نکته می تواند بالعکس شود یعنی امکان دارد فردی با هوش و ذکاوت بالای خود یک مجموعه و مدیر آن را به دردسر انداخته و باعث کاهش کارایی مجموعه شود، پس نتیجه می گیریم که یک مدیر باید همیشه از پرسنل خود از نظر تفکر و تدبیر و سیاستگذاری مهم پیشتر باشد تا بتواند مدبرانه بهترین نتیجه را برای مجموعه به ارمغان بیاورد.

متاسفانه در کشور ما به این مسائل توجه کمتری می شود و نحوه ی جذب و استخدام افراد فقط منوط به سابقه و مدارک تحصیلی آنان می گردد و مسایلی از جمله نوع و طرز تفکر افراد و نوع تیپ شخصیتی آنان اصلا لحاظ نمی شود و بخاطر این نوع استخدام ها شاهدیم که کارایی اکثر شرکت و ارگان ها بشدت کاهش یافته و انواع تیپ شخصیتی های مختلف از جمله مذهبی، تجاری، علمی و اجتماعی در ساختارهای نا مناسبی در کنار هم قرار می گیرند.

به همین دلیل شرکت چاپ هزار نقش پارسیان با شناخت این مشکلات ساختاری و داشتن دیدگاه های نوین در صدد بوده با همگون نمودن پرسنل و دارا بودن افرادی به واقع متعهد با اشراف به سیستماتیک نمودن خواسته های مشتریان، محیط کاری ایده آلی را برای پرسنل خود فراهم کند و بهترین خدمات را به مشتریانش ارائه دهد.

منبع: شرکت چاپ هزارنقش پارسیان

 

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

 عضویت در خبرنامه

 تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان  جمهوری، خیابان ظهیر الاسلام، کوچه مشیرالمعظم. پلاک۱۶. واحد ۱۸
شماره های تماس : ۷۷۶۱۳۶۱۰ - ۷۷۶۱۳۲۵۴                کد پستی: ۱۱۴۷۹۳۶۹۱۱
**لطفا قبل از مراجعه با مجموعه هماهنگ فرمایید**
ایمیل:      info@1000chap.com
شماره مستقیم : ۰۹۱۲۳۷۶۸۰۳۶

 آخرین نمونه کار ها

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه چاپ هزار نقش پارسیان می باشد .