موسسه چاپ هزار نقش پارسیان - تاریخچه کاتالوگ

تاریخچه کاتالوگ

در اوایل دهه ی پنجاه میلادی در قرن گذشته جهان به یکباره وارد دوره جدیدی از انواع اختراعات و محصولات و خدمات نوین شد که تولید انواع کالاها و برندهای مختلف باعث پیدایش و گسترش بازارها و رقابت شدید کالاها و محصولات شد، نکته قابل اهمیت این بود که دیگر به مانند روزگار گذشته فقط دارا بودن کیفیت و قیمت مناسب تر ملاک خرید آن توسط مشتری نبود. عرضه ی کالا در مناطق وسیع تر و مجاب نمودن مشتریان به خرید و یا استفاده از خدمات شرکت یا موسسه مطبوع کار بسیار دشواری بود. معمولا آن بازاریابی که توسط اشخاص صورت می گرفت دو مشکل اساسی داشت اول اینکه معمولا مردم از اینکه بازاریابان وقت آنها را گرفته تا مجاب شوند بابت خرید کالا یا خدماتی پول پرداخت کنند ناراضی بودند دوم اینکه تعداد و ساعات کاری بازاریابان محدود بود و معمولا زمان و هزینه ی زیادی بابت بازاریابی آنها صرف می شد که نتیجه اغلب آنها باعث تنش و تبلیغ سوء کالای مورد نظر می شد.

در آن زمان کارت های ویزیت برای معرفی اشخاص استفاده می شد که استفاده آن برای کالا به دلیل اندازه و نوع استفاده آن منتفی بود در ضمن اطلاعات مربوط به کالاها به اندازه ای بود که احتیاج به فضای زیادی داشت، البته پوستر ها به عنوان قدیمی ترین ابزارهای تبلیغاتی حضور داشتند اما ماهیت پوستر ها برای استفاده در توضیح یک کالا با کلمات ریز نمی باشد و عملا تبلیغ کلمات درشت کلیدی می باشد.

در آن زمان تفکر بر این شد که باید از ابزار تبلیغاتی دیگر استفاده کرد که بواسطه ی آن بتوان کل محصولات و توضیحات مربوط به آن را داخل یک مجموعه گنجاند، البته در آن زمان کالانامه یا به عبارتی دفترچه راهنما برای هر محصول ارائه می شد، پس با کمی خلاقیت طراحان و انتخاب جملات و توضیحات اصلی هر دفترچه راهنما در دفترچه ای جدید با طرح، عکس و نقش های رنگی برخلاف دفترچه راهنما، یک محصول جدید تبلیغاتی به نام کاتالوگ تولید شد که شامل نکات مهمه یک یا چند محصول، کالا یا خدمات به همراه مختصر توضیح هر کدام از آنها بود.

کاتالوگ نیز مانند بقیه ی محصولات تولید شده بشر سیر تکاملی تا به امروز داشته است اولین کاتالوگ ها بنا بر نوع چاپ و کاغذهای مورد استفاده و نوع کاربرد آنها بیشتر بر مطالب تمرکز داشته اند که بنا بر زمان سپری شده تصاویر جای خود را به مطالب کسل کننده داده و در توضیحات چند خطی با استفاده از انواع افکتهای مختلف بیشترین کارایی تبلیغاتی را داشته اند بصورتی که ضمیر ناخودآگاه اشخاص را تحت تاثیر قرار داده و می توانند افراد را مجاب به خرید بواسطه ی کاتالوگ کنند.

کاتالوگها جزو قدرتمندترین ابزارهای تبلیغاتی می باشند مخصوصا اگر طراحی بی نظیر داشته باشند، ماهیت زیبای آنها باعث جذب افراد جامعه از هر قشری می شود. همچنین می توان کاتالوگ ها را در اندازه های مختلف تولید نمود و طرح های چندتایی و یا برش چاپ های مختلف آنها را بسیار کارآمدتر می کند. شرکت چاپ هزارنقش پارسیان به این موارد توجه خاص داشته و ظریف ترین نکات را چه در طراحی و چه در چاپ مدنظر دارد تا بهترین کالاهای تبلیغاتی را به مشتریان خود ارائه دهد فلذا مسئله ی اصلی در روند فعالیت شرکت کاملا برپایه ی اطلاعات و آگاهی بیشتر در روند تولید محصولات می باشد و اینطور برنامه ریزی شده است که بعد از آگاهی از اطلاعات صد در صدی از محصول چاپی آن را ارائه دهیم تا هم مشتریان بیشتر راضی باشند و هم در دراز مدت سطح کارکرد شرکت افزایش یابد. 

منبع: شرکت چاپ هزارنقش پارسیان

 

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

 عضویت در خبرنامه

 تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان  جمهوری، خیابان ظهیر الاسلام، کوچه مشیرالمعظم. پلاک۱۶. واحد ۱۸
شماره های تماس : ۷۷۶۱۳۶۱۰ - ۷۷۶۱۳۲۵۴                کد پستی: ۱۱۴۷۹۳۶۹۱۱
**لطفا قبل از مراجعه با مجموعه هماهنگ فرمایید**
ایمیل:      info@1000chap.com
شماره مستقیم : ۰۹۱۲۳۷۶۸۰۳۶

 آخرین نمونه کار ها

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه چاپ هزار نقش پارسیان می باشد .