موسسه چاپ هزار نقش پارسیان - اطلاعات فنی و نحوه ی چاپ کاتالوگ

اطلاعات فنی و نحوه ی چاپ کاتالوگ

کاتالوگ ها به لحاظ ساختاری به شکلهای متنوعی عرضه می شوند که باید به این نکته توجه داشت که کاتالوگ به علت پر هزینه بودن مراحل تولید آن معمولا برای واسطه ها، تولید کنند گان و توزیع کننده ها طراحی و چاپ می گردد.

پس در نتیجه باید توجه داشت که استفاده از طراحی و چاپ دقیق در تولید کاتالوگ امری اجتناب ناپذیر است و اگر کاتالوگ را به درستی و در مکان مشخصی توزیع نمود امکان موفقیت بیشتری برای آن در نظر گرفت، کاتالوگ نماینده شرکت شماست که به تنهایی تمامی بار یک بازاریاب حرفه ای را به دوش می کشد، امروزه کاتالوگ نیز پا به پای بروشور در جامعه دیده می شوند و اتفاقا میل افراد مصرف کننده و افراد حقیقی به این نوع تبلیغ جلب شده است و تقریبا همه ی کاتالوگ های با کیفیت که به مصرف کننده معمولی عرضه می شود توسط آنها نگهداری می شوند.

زیبایی ظاهری به همراه کیفیت چاپی دو عامل مهم در نگهداری و مطالعه  کاتالوگ ها می باشند و همچنین باید از قانون هفت ثانیه ای که  جزو مهم ترین قانون تبلیغات است  استفاده نمود و باعث توجه مشتری در کمتر از هفت ثانیه  به محصولات تبلیغاتی شد. تصاویر به همراه افکت و نوع نوشته ها باید به گونه ای باشد که مشتری جذب مطالعه و نگهداری کاتالوگ شده و حتی از آن به عنوان راهنمای خرید محصول مورد نظر خود استفاده کند.

 

اولین و مهمترین عامل در جذاب بودن تبلیغات مطابق با اصلی ترین حواس پنجگانه انسان مرتبط است که آن حس بینایی می باشد، باید در نظر داشت که حتی کاتالوگ هم دارای نوشته های ریز و فراوان باشد از کیفیت آن کاسته شده و باعث استقبال نکردن مشتری از آن محصول شود. حتی اگر آن محصول قیمت مناسب و کیفیت مطلوبی داشته باشد پس بیشتر افراد ابتدا به تصاویر، سپس به رئوس مطالب و در آخر به جزییات توجه می کنند. این قانون را در طراحی گرافیک خود در نظر داشته باشید و مطالب مهمتر و اطلاعات فروش را با کمک تصاویر و رئوس مطالب برجسته و جلو دید قرار دهید

کاتالوگ ها معمولا بصورت چند لت و سیمی و منگنه ای تولید می شوند البته مدل سیمی هم موجود است که گران قیمت تر هستند و معمولا کمتر استفاده می شود.

انواع معمول کاتالوگ هایی که بیشتر استفاده می شوند به شرح ذیل است:

- کاتالوگ تک برگ سایز A4 (29*20) گلاسه چهار رنگ 300 گرم

- کاتالوگ تک برگ cm15.5مربع گلاسه چهار رنگ تک برگ 300 گرم

- کاتالوگ تک برگ سایز A3 (42*29) گلاسه چهار رنگ 300 گرم

- کاتالوگ سه لت 6 صفحه  A4(29*20)  گلاسه چهار رنگ 2 خط تا  گلاسه 300 گرم

- کاتالوگ دفترچه ای تمام صفحات گلاسه 125 گرم منگنه معمولی

- انواع کاتالوگ های اختصاصی مانند 10 صفحه ای که 2 صفحه جلد به همراه 8 صفحه داخلی (که می تواند حتی 4 صفحه جلد و 6 صفحه داخلی باشد) همگی 200 گرم که می تواند با روکش سلفون یا بدون آن باشد و صحافی آن منگنه ی معمولی است.

مدل هایی که استفاده میشود منوط به نوع فعالیت مشتری می تواند طراحی و چاپ شود مانند کاتالوگ 20 صفحه ای که 4 صفحه جلد گلاسه ی 250 گرمی و 16 صفحه داخلی گلاسه 170 گرمی سلفون مات یا براق بروی صفحه  A4(29*20) و صحافی منگنه معمولی تولید می شوند.

- این نوع کاتالوگ نوعی ساده تر اما مقاوم تر می باشد که با تعداد صفحات 8 عددی تماما 300 گرمی به همراه روکش سلفون مات و براق و صحافی منگنه معمولی مدل استانداردی می باشد.

البته نکته قابل ذکر اینکه تمامی محصولاتی که عنوان شد قابلیت تغییرات بنابر نیاز مشتری دارند و تمامی مشاوره در خصوص هزینه طراحی و چاپ آنها به صورت رایگان با همکاران بخش طراحی شرکت صورت می گیرد.

در آخر اینکه برای طراحی وچاپ کاتالوگ شکل استانداردی تعریف نشده است و می توان بنا بر نیاز از هر نوع سایز دیگری غیر از A5(11*21)، A4(29*20)، A3(63*30)، B3(50*35)، B4(35*25) و غیره استفاده نمود و همچنین برش های مختلف در لیتیوگرافی مانند دُور گِرد و حالت چند لت مختلف به وجود آورد

 منبع: شرکت چاپ هزارنقش پارسیان

 

 

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

 عضویت در خبرنامه

 تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان  جمهوری، خیابان ظهیر الاسلام، کوچه مشیرالمعظم. پلاک۱۶. واحد ۱۸
شماره های تماس : ۷۷۶۱۳۶۱۰ - ۷۷۶۱۳۲۵۴                کد پستی: ۱۱۴۷۹۳۶۹۱۱
**لطفا قبل از مراجعه با مجموعه هماهنگ فرمایید**
ایمیل:      info@1000chap.com
شماره مستقیم : ۰۹۱۲۳۷۶۸۰۳۶

 آخرین نمونه کار ها

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه چاپ هزار نقش پارسیان می باشد .