موسسه چاپ هزار نقش پارسیان - نحوه ی طراحی و چاپ کاتالوگ در مجموعه

نحوه ی طراحی و چاپ کاتالوگ در مجموعه

در مقدمه باید گفت که سیستم طراحی و چاپ در اصل یک نوع پروسه است که می تواند به همراه المان های مشخص یک محصول تبلیغاتی را تولید کند. از آنجا که این موضوع ساده به نظر می رسد متاسفانه اکثر افرد نیز آن را ساده می پندارند و همچنین عجله فراوان مشتریان در دریافت محصول خود از شرکت های چاپی باعث از بین رفت خلاقیت و تنوع در محصولات شده و حتی امکان دارد محصولات کیفیت تبلیغاتی منفی داشته باشد.

از این رو قصد داریم با دانستن برخی اطلاعات چاپی و لزوم دارا بودن تجهیزات مناسب و بررسی آنها  اطلاعات کاملی ارائه دهیم. کاتالوگ قلب تپنده اصلی تبلیغات چاپی است، در دنیای امروز این امر بقدری موفق و مشهود بوده که اکثر تولید کنندگان حتی بعد از فروش محصولات خود دفترچه راهنمای آنها را بصورت تلفیقی بروشور و کاتالوگ تغییر داده اند. اما علت این موضوع چیست؟

با کمی دقت می توانید دریابید که زیباترین، با پرستیج ترین و کامل ترین نوع تبلیغات را می توان بروی کاتالوگ ارائه نمود، مخصوصا اگر طراحی بی نظیر در کنار حروف چینی و استفاده از تصاویر و افکتهای فونتیٰ، رنگ بندی روانشناسانه و غیره در آن استفاده شده باشد با یک توضیع مناسب در مکان های خاصی هر کدام از آنها می توانند به مانند یک بازاریاب حرفه ای عمل کرده و تعامل مناسبی با مشتری برقرار نمایید. البته از ایرادات اصلی مبحث کاتالوگ قیمت نسبتا بالای آن و همچنین دانش استفاده از جنس مناسب کاغذ در شرایط مختلف آب و هوایی به مانند تابستان و زمستان و در آخر شناخت شرایط بازار و روانشناختی جامعه برای نوع تبلیغ در مکان های مناسب می باشد که با سیاستگذاری و استراتژی دقیق تبلیغاتی می توان آن ایراد را تبدیل به فرصت نمود.

پروسه ی تولید کاتالوگ در شرکت به این شکل می باشد که بعد از سفارش مبنی بر تولید کاتالوگ از سمت مشتری، باید اظلاعات و زمینه ی شغلی شخص سفارش دهنده مشخص شده و سپس بنا بر خواست مشتری تعدادی از سری محصولات مختلف همراه با مشخصات و در صورت نیاز حتی قیمت و خدمات پس از فروش را در آن گنجاند و نحوه ی چینش همه ی این موارد توسط طراح حرفه ای با در نظر گرفتن مواردی که در بالا دکر شد از جمله روانشناسی بازار هدف و شرایط مختلف جامعه و غیره شکل می گیرد. اظلاعات باید در عین مکفی بودن کامل و مختصر بوده و همچنین از زیبایی بصری بالایی بهره ببرند تا بتواند مشتری را مجاب به مطالعه و حتی نگه داری آن کاتالوگ نماید، در اینجا مبحث شرایط آب و هوایی مشخص می شود که منوط به طول عمر بیشتر کاتالوگ در شرایط مختلف می باشد. 

کاتالوگ همچنین می تواند به عنوان منوی انتخاب یک محصول مورد استفاده قرار گیرد پس تمامی اطلاعات به جز اینکه زیبا و کامل اند کاملا تفکیک شده و قابل درک می باشند که به هر شکل کمک شایانی به مشتری و فروشنده می کند، در صورتی که تولید کننده برنده ی اصلی است. نگاه ما به پروسه ی چاپ کاتالوگ به این شکل استٰ که یک: احترام به شعور و فعم مشتری با طراحی و چاپ کاتالوگ مناسب و جذاب. دو: پیگیری اعتماد مشتری به محصولات عرضه کننده توسط کاتالوگ سه: با فروش محصولات مجموعه عرضه کننده کاتالوگ مثلث تولید کننده، فروشنده، مشتری  تکمیل شده و در این زمان شرکت چاپ پارسیان در کنار تولید کننده یا فروشنده می تواند راه کارهای بیشتر و همکاری های بیشتری با مجموعه تولیدی و فروشنده برای سفارشات کارهای بیشتر داشته باشد و به نتیجه ی مطلوب برد-برد بین طرفین نایل شود.

مقوله ی بعدی نوع کاغذ انتخابی و نوع تای آن و امکانات دیگر به مانند چاپ سلفونی و مات می باشد که متخصصان بخش تماس با مشتریان به دقت بنا بر شرایطی که ذکر شد شما را راهنمایی می کنند تا بتوانید با هزینه ی مد نظر بهترین انتخاب را داشته باشید و بعد از تایید بنا بر خواست شما میتوان قراردادی تنظیم نمود و کار را شروع نمود، معمولا پنجاه درصد کل هزینه ی طراحی تا چاپ توسط مشتری پرداخت می شود تا در زمان تکمیل چاپ بقیه مبلغ تصویه شود اما مشتریان عزیز میتوانند با صحبت با مسئولین شرکت بنا بر شرایط مختلف تصمیمات دیگر در مورد پرداخت ها اتخاذ نمایند.

و در آخر که نحوه و نوع چاپ مشخص شود کاتالوگ چاپ می شود و بدست مشتری می رسد.اما نکته های قابل تعمل اینکه دارا بودن تخصص مکفی برای راهنمایی مشتریان امر با اولویت در شرکت چاپ هزارنقش پارسیان می باشد که به امید خدا و تلاش همکاران در راه تحقق آن می کوشیم.

در آینده در مورد مبحث فنی چاپ کاتالوگ و همچنین انواع آنها توضیح خواهیم داد.

 منبع: شرکت چاپ هزارنقش پارسیان

 

 

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

 عضویت در خبرنامه

 تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان  جمهوری، خیابان ظهیر الاسلام، کوچه مشیرالمعظم. پلاک۱۶. واحد ۱۸
شماره های تماس : ۷۷۶۱۳۶۱۰ - ۷۷۶۱۳۲۵۴                کد پستی: ۱۱۴۷۹۳۶۹۱۱
**لطفا قبل از مراجعه با مجموعه هماهنگ فرمایید**
ایمیل:      info@1000chap.com
شماره مستقیم : ۰۹۱۲۳۷۶۸۰۳۶

 آخرین نمونه کار ها

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه چاپ هزار نقش پارسیان می باشد .