موسسه چاپ هزار نقش پارسیان - روند طراحی تا چاپ

روند طراحی تا چاپ

غالبا در کشور روند و مراحل کار طراحی تا چاپ را روندی ساده و سریع می پندارند که متاسفانه همین موضوع باعث بوجود آمدن مشکلات عدیده ای بین مشتریان و کارفرمایان امور چاپی می شود از این رو سعی داریم در این مقاله اندکی به این مبحث پرداخته شود و سریعا در مورد رفع آن راه حل هایی ارائه شود.

از زمانهای دور که کم کم روند سیستم های چاپی جای خود را به نوشته های دست نویس دادند بشر به فکر استفاده از این روش برای آسان تر و سریع تر شدن پروسه ی چاپ شد و به این امر مهم هم دست یابی پیدا کرد اما چندی نگذشت که با کشف و اختراع روش های جدید و پدیدار شدن تکنولوژی های جدید، پروسه ی چاپ به جز سرعت بر دقت نیز معطوف شد و در این مسئله با بوجود آمدن علم دیجیتال و فناوری اطلاعات و استفاده کمتر از دستگاه های چاپی در همان نقطه ثابت ماند و بنا بر تغییرات بوجود آمده صنعت چاپ هم در خور تغییرات شد و نسل جدید دستگاه های چاپی وارد بازار شدند که با تلفیق فناوری اطلاعات به همراه چاپ به نتایج خارق العاده ای رسیدند.

و نحوه ی سنتی فعالیت چاپی که بصورت ساده ای بود و عملا در دو تا سه مرحله پایان می پذیرفت با پیشرفت جوامع بشری پیشرفت کرد و دستگاه های چاپی ارتقا یافت و همچنین تقاضا های دیگری از طرف مشتریان بروی طراحی و چاپ نمونه کاره های آنها به وجود آمد. حال با این اوصاف باید روند مدیریتی و اقدامی از طرف مجموعه های تبلیغاتی ارتقا یابد و بتوانند با شفاف سازی و انتقال اطلاعات صحیح به مشتریان این تفکر اشتباه که روند کار حرفه ای چاپ، سریع است را تعدیل کنند.

در صفحه ی نخست وب سایت روند کار چاپی در شرکت چاپ هزارنقش پارسیان تا انتها بصورت شماتیک بیان شده است اما در این مقوله به مطالب تکمیلی و جزیی تری پرداخته می شود.

همانطور که می دانیم بهترین روش تبلیغات بدون استفاده از دستگا های دیجیتالی امروزی چاپ تبلیغات بروی انواع کاغذ ها با روش های گوناگون می باشد، پس سیستماتیک نمودن این روند علاوه بر سرعت تحویل محصول تبلیغاتی به مشتری باعث دقت و اعتماد می شود بعلاوه باید در نظر داشت که در این بازار رقابتی به دست آوردن درجه ی مطلوب بدون داشتن چارچوب و برنامه ریزی دقیق غیر ممکن است.

بنابراین روند طراحی تا چاپ به دسته بندی زنجیر واری تبذیل شده که به ترتیب توضیح داده می شود.

مرحله اول: جذب نظر مشتری می باشد که با دارا بودن افراد مجرب در مجموعه می توان بصورت ساده و شفاف اطلاع رسانی کرد و مشتری را در راه انتخاب محصول خود راهنمایی نمود و نوع طراحی مورد نظر را تعیین کرد.

مرحله دوم: فرآیند طراحی گرافیکی مرحله ی مهمی است زیرا باید فرد طراح به قابلیت و امکانات انواع دستگاه های چاپی واقف باشد تا بنواند بر اساس نوع نیاز مشتری بهترین طراحی را با در نظر گرفتن المان های چاپی ارائه دهد.

مرحله ی سوم: تاییدیه سفارش طراحی شده به مشتری تا بعد از بررسی توسط او اگر مشکلات و موانعی وجود داشت رفع شود و بعد از تایید نهایی برای امور چاپی فرستاده شود.البته باید در نظر داشت اگر در این بین هم مشکلی در چاپ به وجود آید، رفع آن بر عهده شرکت چاپی می باشد.

مرحله ی چهارم: آماده نمودن طراحی برای چاپ می باشد که از قبل تعیین می شود تا بنا بر نوع محصول تبلیغاتی بتوان کمترین هدر رفت کاغذ و مواد اولیه را  در روش چاپی داشته باشد.

مرحله ی پنجم: در لیتوگرافی کار چاپی بنا بر تعداد رنگ ها به چند زینک تقسیم می شود که هر رنگ یک زینک به بوجود می آورد که هر کدام از زینک چهار رنگی یک از زنگ های CMYK را به بوجود می آورد. 

مرحله ی ششم: مرحله ی چاپ مهمترین مرحله می باشد که که در صورت استفاده از افراد مجرب مانند چاپچی ماهر و حرفه ای می توان اشکالات به وجود آمده را پیگیری نمود و از اتلاف کاغذ و مواد چاپی اجتناب ورزید.

شرکت چاپ هزارنقش پارسیان با در نظر داشتن و مدیریت تک تک موارد ذکر شده به صورت کاملا سیستماتیک و در آینده ای نزدیک به صورت کاملا مستقیم روند طراحی تا چاپی سریع و دقیقی را برخوردار باشد تا بتواند نظرات مشتریان گرامی را جلب کند.

منبع: شرکت چاپ هزارنقش پارسیان

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

 عضویت در خبرنامه

 تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان  جمهوری، خیابان ظهیر الاسلام، کوچه مشیرالمعظم. پلاک۱۶. واحد ۱۸
شماره های تماس : ۷۷۶۱۳۶۱۰ - ۷۷۶۱۳۲۵۴                کد پستی: ۱۱۴۷۹۳۶۹۱۱
**لطفا قبل از مراجعه با مجموعه هماهنگ فرمایید**
ایمیل:      info@1000chap.com
شماره مستقیم : ۰۹۱۲۳۷۶۸۰۳۶

 آخرین نمونه کار ها

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه چاپ هزار نقش پارسیان می باشد .